Moj put do naslova državne prvakinje

Autor: Mate Vuković, 24. 4. 2014.

U Bjelovaru je 19.04.2014. održano kadetsko prvenstvo Hrvatske u taekwondou, na kojem je bilo prijavljeno 308 natjecatelja iz cijele Hrvatske.
Kategorija u kojoj se natječem je +59 i u njoj je bilo prijavljeno 12 natjecatelja. Četiri kola su mi bila potrebna da dođem do finala.  Kako sam bila favorit zbog prošlogodišnjeg rezultata kada sam osvojila titulu viceprvakinje, prvo kolo bila sam oslobođena.
U četvrtfinalu sam se srela sa Lucijom Medarić iz TKD  kluba Velika Gorica, te sam tu borbu dobila sa uvjerljivim rezultatom 16:3.
U polufinalu me čekala Katarina Puklek iz TKD Dubrava, te sam i tu borbu dobila sa razlikom 19:7.

Finalna borba bila mi je najteža jer je iskusna Mateja Horvat iz TKD kluba Čigra Zagreb pružala vrlo jak otpor, ali sam je uspjela savladati, te mi je rezultat od 19:10 donio naslov kadetske prvakinje Hrvatske.
Ovo je ujedno bio i drugi kriterijski turnir za ulazak u kadetsku reprezentaciju Hrvatske, koji bi za mene bio ulaznica u našu reprezentaciju, da nisam imala ozbiljne ozljede – puknuće zadnje lože i jaku upalu lista noge, koje su me udaljile s tatamia 3 mjeseca i zbog kojih sam preskočila prvi kriterijski turnir u Puli.  Radi toga me sad čeka naporan i zahtjevan period, odlazak na 3. kriterijski turnir 24.05.2014. u Slavonski Brod, te 7 dana nakon toga „jaki“ međunarodni G turnir u Austriji. U Austriji je vrlo važno da se dobro plasiram jer će na tom turniru izbornik odlučiti koje kategorije putuju na prvo svjetsko kadetsko prvenstvo koje se u srpnju održava u Bakuu u Azerbajdžanu.

U svojoj dosadašnjoj karijeri imala sam 15 turnira i osvojila 15 medalja.
Navela bih samo neke uspjehe: viceprvakinja i prvakinja Hrvatske, treća na međunarodnim turnirima Austrija Open i Croatia Open, pehar za najbolju kadetkinju turnira Tomislavgrad Open, priznanje Splitskog saveza športova za članicu ekipe najboljih kadetkinja države….
Titula državne prvakinje, lanjske viceprvakinje, te mnoštvo medalja i priznanja koje sam osvojila, rezultat su vrhunskog rada trenera mog TKD kluba Marjan, koji su maksimalno posvećeni svakom borcu. Najbitnije od svega toga je da sam ja ispunjena, sretna i zadovoljna međusobnim radom i odnosom koji je pun znoja, odricanja i suza, ali i smijeha, putovanja i zabave.
Iako me mnogi ne razumiju, svima mogu ponosno reći Taekwondo je moja ljubav i moj život.

Karla ČIKOTIĆ, 7.b

« Travanj 2024 »

Osnovna škola "Plokite" Split / Slavonska 13, HR-21000 Split / www.os-plokite-st.skole.hr / ured@os-plokite-st.skole.hr