PLAN  UPISA
djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2016./2017.
u osnovne škole Grada Splita

Školski obveznici za prijavu u prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2016./2017. na području Splitsko-dalmatinske županije su

djeca rođena od 1. travnja 2009. do 31. ožujka 2010.,
-
djeca rođena od 1. travnja 2010. godine do 31. prosinca 2010. za koju roditelji, odnosno
    staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
-
djeca kojima je za šk.god. 2015./16. rješenjem Ureda, odgođen upis u prvi razred osnovne
    škole,
-
djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole

Prijava djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2016/2017. provodit će se u razdoblju od 8. do 19. veljače 2016. sukladno Mreži škola, odnosno upisnom području elektronskim putem na obrascu Prijava upisa, što će biti objavljeno na web stranici Ureda državne uprave SDŽ.

Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj odnosno staratelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Uredu za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika za prijevremeni upis.

Za područje grada Splita zahtjev se upućuje na obrascu 6 (www.udu-sdz.hr) na adresu: Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, Odjel za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu, Split, Vukovarska 1 i/ ili emailom: prosvjeta@udu-sdz.hr.

Dijete, kojemu je zbog teškog oštećenja zdravlja onemogućeno redovito školovanje ili koje ima višestruke teškoće, a čiji su roditelji u skladu s posebnim propisima stekli pravo na status roditelja njegovatelja, odnosno dijete koje je s obzirom na vrstu, stupanj i težinu oštećenja steklo pravo na skrb izvan vlastite obitelji radi osposobljavanja na samozbrinjavanje u domu socijalne skrbi ili pravo na pomoć i njegu u kući, u sklopu kojeg se osigurava pružanje usluga psihosocijalne pomoći, može se privremeno osloboditi upisa u prvi razred osnovne škole.

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred, roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Uredu državne uprave na obrascu 6. (www.udu-sdz.hr). Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju.Za područje grada Splita zahtjev se upućuje na obrascu 6 na adresu: Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, Odjel za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu, Split, Vukovarska 1 i/ ili emailom: prosvjeta@udu-sdz.hr.

Nakon provedenih prijava Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, utvrđuje popis djece, školskih obveznika i dostavlja ga stručnim povjerenstvima u osnovnim školama, najkasnije do 1. ožujka 2016. Stručna povjerenstva predlažu raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djece i dostavljaju Uredu do 21. ožujka 2016., koji ga objavljuje putem medija, na internetskim stranicama Ureda, oglasnim pločama škola i zdravstvenih ustanova.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2016. Nakon završenog postupka procjene psihofizičkog stanja djeteta Stručno povjerenstvo škole obavlja razgovor s roditeljem. Roditelj ima pravo uvida u mišljenje i prijedlog svakog člana Stručnog povjerenstva škole.

Svaka će osnovna škola sama, odrediti datum upisa u svojoj školi najkasnije do 30. lipnja 2016. godine, a iznimno do 31. kolovoza 2016.godine za djecu koja su iz opravdanih razloga ostala neupisana.

Upisno područje škole su ulice:

• Vukovarska (od broja 75 do 81 - neparni)
  • Bruna Bušića (brojevi 17 i 31)
  • Velebitska (broj 32)
  • Dubrovačka (brojevi 50 i 52)
  • Iločka (od nroja 1 do 22)
  • Đakovačka (od broja 1 do 15)
  • Vinkovačka (od broja 1 do 53 i od broja 2 do 18)
  • Slavonska (od broja 1 do 17 i od broja 2 do 12)
  • Valpovačka (od broja 1 do 15 i od broja 2 do 16)
  • Požeška (od broja 1 do 11 i od broja 2 do 18).

Na upis je potrebno doći s djetetom i ponijeti slijedeće:

• rodni list (preslik)
  • domovnicu (preslik)
  • OIB djeteta

PRVAŠIĆI, ŽELIMO VAM RADOSNE I VESELE ŠKOLSKE DANE!

Projekt: VUKOVAR

Uvodna prezentacija VUKOVAR - vjekovni grad na Dunavu

« Siječanj 2017 »

18.01.2017. 08:51
Počele prijave na tečaj Moodle dizajner
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prijavu i sudjelovanje u CARNetovom masovnom online tečaju - Moodle dizajner, koji se organizira u sklopu pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)".

17.01.2017. 11:52
Održan inicijalni sastanak za provedbu stručno-savjetodavne podrške školama u projektu e-Škole
U ponedjeljak, 16. siječnja 2017. godine, održan je inicijalni sastanak za provedbu stručno-savjetodavne podrške školama u projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“. Na sastanku su sudjelovali predstavnici izvršitelja ugovora za provedbu stručno-savjetodavne podrške iz tvrtke Profil Klett, savjetnici Agencije za odgoj i obrazovanje i Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te predstavnici CARNeta.

13.01.2017. 14:30
Webinari u najavi
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet najavljuje slijed od tri webinara, koje organizira u suradnji s TESOL EVO ICT4ELT i HUPE, na temu korištenja tehnologije u poučavanju stranih jezika. Webinari će se održati na engleskom jeziku.

Osnovna škola "Plokite" Split / Slavonska 13, HR-21000 Split / www.os-plokite-st.skole.hr / ured@os-plokite-st.skole.hr