PLAN  UPISA
djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2015./2016.
u osnovne škole Grada Splita

• U prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2015./2016. na području Grada Splita,  upisuju se djeca koja do 01.travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina života, odnosno djeca rođena od 01.travnja 2008. do 31.ožujka 2009., kao i djeca kojima je u školskoj godini 2015./2016. rješenjem odgođen upis.
    U prvi razred osnovne škole, mogu se upisati i djeca koja do 1.travnja tekuće godine nisu navršila šest godina života, ako na zahtjev roditelja, odnosno staratelja, stručno povjerenstvo škole za utvrđivanje psihofizičkog stanja djece, utvrdi da dijete može pohađati školu, a isto rješenjem odobri Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta dužan je izvršiti prijavu upisa u prvi razred osnovne škole.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta  prijavu za upis u prvi razred osnovne škole, izvršit će u školi, koja je s obzirom na mjesto prebivališta, odnosno prijavljenog boravka djeteta, prema Prijedlogu mreže osnovnih škola Grada Splita („Službeni glasnik Grada Splita“ broj: 7/11. Usvojen od Vlade RH NN 70/11) utvrđen upisnim područjem škole.
  • Prijava za upis u prvi razred osnovne škole provodit će se od 16. do 27. veljače 2015.
  • Prije upisa u prvi razred osnovne škole,obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, koja utvrđuju stručna povjerenstva, imenovana odlukom Ureda državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Upisno područje škole su ulice:

• Vukovarska (od broja 75 do 81 - neparni)
  • Bruna Bušića (brojevi 17 i 31)
  • Velebitska (broj 32)
  • Dubrovačka (brojevi 50 i 52)
  • Iločka (od nroja 1 do 22)
  • Đakovačka (od broja 1 do 15)
  • Vinkovačka (od broja 1 do 53 i od broja 2 do 18)
  • Slavonska (od broja 1 do 17 i od broja 2 do 12)
  • Valpovačka (od broja 1 do 15 i od broja 2 do 16)
  • Požeška (od broja 1 do 11 i od broja 2 do 18).

Na upis je potrebno doći s djetetom i ponijeti slijedeće:

• rodni list (preslik)
  • domovnicu (preslik)
  • OIB djeteta

PRVAŠIĆI, ŽELIMO VAM RADOSNE I VESELE ŠKOLSKE DANE!

Do početka škole
Kamo poslije OŠ 2015?

Finale u nogometu

« Rujan 2015 »

Školski poligon - 6.b

18.08.2015. 00:35
GÉANT imenovao Stevea Cottera novim izvršnim direktorom
GÉANT organizacija, vodeća europska organizacija i projekt na području e-infrastrukture, imenovala je za novog izvršnog direktora Stevea Cottlera s misijom završetka reorganizacije organizacije te kao odgovorom na izazove u brzo promjenjivom globalnom znanstvenom okruženju.

11.08.2015. 13:08
Windows 10 operativni sustav dostupan školama za preuzimanje
Najnovija verzija Windows operativnog sustava – Windows 10 dostupna je školama za preuzimanje na adresi http://msdc.skole.hr , središnjem mjestu za preuzimanje Microsoftovog softvera za osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj.

10.08.2015. 14:42
Odabran pobjednik AMORES međunarodnog natjecanja e-artefakata
Ukupan broj prijavljenih radova bio je veći od šezdeset, dok je njih tridesetak zadovoljilo uvjete definirane propozicijama natjecanja. Svaki rad ocijenila su dva člana žirija sukladno kriterijima natjecanja. Pet članova žirija imalo je izuzetno težak posao pri odabiru najboljih radova.

Osnovna škola "Plokite" Split / Slavonska 13, HR-21000 Split / www.os-plokite-st.skole.hr / ured@os-plokite-st.skole.hr