PLAN  UPISA
djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2015./2016.
u osnovne škole Grada Splita

• U prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2015./2016. na području Grada Splita,  upisuju se djeca koja do 01.travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina života, odnosno djeca rođena od 01.travnja 2008. do 31.ožujka 2009., kao i djeca kojima je u školskoj godini 2015./2016. rješenjem odgođen upis.
    U prvi razred osnovne škole, mogu se upisati i djeca koja do 1.travnja tekuće godine nisu navršila šest godina života, ako na zahtjev roditelja, odnosno staratelja, stručno povjerenstvo škole za utvrđivanje psihofizičkog stanja djece, utvrdi da dijete može pohađati školu, a isto rješenjem odobri Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta dužan je izvršiti prijavu upisa u prvi razred osnovne škole.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta  prijavu za upis u prvi razred osnovne škole, izvršit će u školi, koja je s obzirom na mjesto prebivališta, odnosno prijavljenog boravka djeteta, prema Prijedlogu mreže osnovnih škola Grada Splita („Službeni glasnik Grada Splita“ broj: 7/11. Usvojen od Vlade RH NN 70/11) utvrđen upisnim područjem škole.
  • Prijava za upis u prvi razred osnovne škole provodit će se od 16. do 27. veljače 2015.
  • Prije upisa u prvi razred osnovne škole,obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, koja utvrđuju stručna povjerenstva, imenovana odlukom Ureda državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Upisno područje škole su ulice:

• Vukovarska (od broja 75 do 81 - neparni)
  • Bruna Bušića (brojevi 17 i 31)
  • Velebitska (broj 32)
  • Dubrovačka (brojevi 50 i 52)
  • Iločka (od nroja 1 do 22)
  • Đakovačka (od broja 1 do 15)
  • Vinkovačka (od broja 1 do 53 i od broja 2 do 18)
  • Slavonska (od broja 1 do 17 i od broja 2 do 12)
  • Valpovačka (od broja 1 do 15 i od broja 2 do 16)
  • Požeška (od broja 1 do 11 i od broja 2 do 18).

Na upis je potrebno doći s djetetom i ponijeti slijedeće:

• rodni list (preslik)
  • domovnicu (preslik)
  • OIB djeteta

PRVAŠIĆI, ŽELIMO VAM RADOSNE I VESELE ŠKOLSKE DANE!

Upisi u 1. razred 2015

UPISI U 1.razred OŠ PLOKITE

Školska natjecanja 2015.

REZULTATI - Školska natjecanja

Do kraja 2.polugodišta

« Ožujak 2015 »

Sigurno u prometu 2014.

26.02.2015. 13:41
Upisi u treću grupu CARNet Moodle MOOC-a
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prijavu i sudjelovanje u trećem CARNetovom masovnom online tečaju - CARNet Moodle MOOC-u. Cilj tečaja je educirati i motivirati polaznike da samostalno osmisle i izrade vlastiti online tečaj u Moodle-u.

26.02.2015. 11:05
Međupredmetni IKT kurikul za osnovnu školu i digitalni nastavni materijali postali dostupni obrazovnoj zajednici
Međupredmetni IKT kurikul i prateći digitalni nastavni materijali nastali kao rezultat projekta „Razvoj elemenata kvalifikacija, programa i kurikula u dijelu računalne kompetencije u osnovnoškolskom obrazovanju – ICT Curricula “, koji obuhvaćaju hrvatski jezik, matematiku, fiziku, kemiju, biologiju, engleski jezik, povijest i geografiju od 5. do 8. razreda, postali su dostupni obrazovnoj zajednici.

23.02.2015. 10:54
Prva godina projekta AMORES
Projekt AMORES traje već godinu dana. Prva je godina protekla vrlo dinamično, a sve su aktivnosti bile podređene glavnome cilju – poticanju ljubavi djece prema čitanju kroz digitalnu kreativnost i suradnju.

Osnovna škola "Plokite" Split / Slavonska 13, HR-21000 Split / www.os-plokite-st.skole.hr / ured@os-plokite-st.skole.hr