PLAN  UPISA
djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2015./2016.
u osnovne škole Grada Splita

• U prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2015./2016. na području Grada Splita,  upisuju se djeca koja do 01.travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina života, odnosno djeca rođena od 01.travnja 2008. do 31.ožujka 2009., kao i djeca kojima je u školskoj godini 2015./2016. rješenjem odgođen upis.
    U prvi razred osnovne škole, mogu se upisati i djeca koja do 1.travnja tekuće godine nisu navršila šest godina života, ako na zahtjev roditelja, odnosno staratelja, stručno povjerenstvo škole za utvrđivanje psihofizičkog stanja djece, utvrdi da dijete može pohađati školu, a isto rješenjem odobri Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta dužan je izvršiti prijavu upisa u prvi razred osnovne škole.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta  prijavu za upis u prvi razred osnovne škole, izvršit će u školi, koja je s obzirom na mjesto prebivališta, odnosno prijavljenog boravka djeteta, prema Prijedlogu mreže osnovnih škola Grada Splita („Službeni glasnik Grada Splita“ broj: 7/11. Usvojen od Vlade RH NN 70/11) utvrđen upisnim područjem škole.
  • Prijava za upis u prvi razred osnovne škole provodit će se od 16. do 27. veljače 2015.
  • Prije upisa u prvi razred osnovne škole,obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, koja utvrđuju stručna povjerenstva, imenovana odlukom Ureda državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Upisno područje škole su ulice:

• Vukovarska (od broja 75 do 81 - neparni)
  • Bruna Bušića (brojevi 17 i 31)
  • Velebitska (broj 32)
  • Dubrovačka (brojevi 50 i 52)
  • Iločka (od nroja 1 do 22)
  • Đakovačka (od broja 1 do 15)
  • Vinkovačka (od broja 1 do 53 i od broja 2 do 18)
  • Slavonska (od broja 1 do 17 i od broja 2 do 12)
  • Valpovačka (od broja 1 do 15 i od broja 2 do 16)
  • Požeška (od broja 1 do 11 i od broja 2 do 18).

Na upis je potrebno doći s djetetom i ponijeti slijedeće:

• rodni list (preslik)
  • domovnicu (preslik)
  • OIB djeteta

PRVAŠIĆI, ŽELIMO VAM RADOSNE I VESELE ŠKOLSKE DANE!

Školska natjecanja

« Veljača 2016 »

Školski poligon - 6.b

04.02.2016. 10:47
31. ožujka 2016. godine prestaje s radom usluga MetroCARNet
Obavještavamo sve korisnike MetroCARNet usluge da ista dana 31. ožujka 2016. godine prestaje s radom. Ovu uslugu širokopojasnog pristupa Internetu za pojedinačne korisnike CARNet je dugi niz godina realizirao s tvrtkom Metronet d.d., no zbog promijenjenih okolnosti i na zahtjev tvrtke Metronet, usluga više neće biti dostupna. Tvrtka Metronet kontaktirat će sve korisnike usluge MetroCARNet o novim uvjetima.

22.01.2016. 10:08
Webinar - osnove korištenja CARNetove usluge Meduza
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet pokreće seriju webinara o korištenju Meduze - nove usluge za distribuciju višemedijskih sadržaja namijenjenih obrazovnim i akademskim ustanovama te pojedinačnim korisnicima ustanova članica CARNeta. Prvi u nizu webinara bit će održan 26. siječnja s početkom u 14:00 sati.

21.01.2016. 08:33
Libar - nova CARNetova usluga za izradu, objavu i pregled digitalnog sadržaja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet objavila je novu online uslugu za izradu, objavu i korištenje digitalnog sadržaja primjenjivog u nastavi: multimedijskih digitalnih dokumenata, prezentacija, te e-knjiga u EPUB i PDF formatu. Usluga naziva Libar sastoji se od dvije komponente: web aplikacije koja se nalazi na adresi https://libar.carnet.hr/ , namijenjene prvenstveno nastavnicima i profesorima s ciljem jednostavne online izrade digitalnog nastavnog sadržaja te mobilne aplikacije, koja se preuzima na mobilne uređaje, a namijenjena je korištenju objavljenih digitalnih nastavnih materijala i ujedno posjeduje sve funkcionalnosti e-čitača.

Osnovna škola "Plokite" Split / Slavonska 13, HR-21000 Split / www.os-plokite-st.skole.hr / ured@os-plokite-st.skole.hr