PLAN  UPISA
djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2014./2015.
u osnovne škole Grada Splita

• U prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2014./2015. na području Grada Splita,  upisuju se djeca koja do 01.travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina života, odnosno djeca rođena od 01.travnja 2007. do 31.ožujka 2008., kao i djeca kojima je u školskoj godini 2014./2015. rješenjem odgođen upis.
    U prvi razred osnovne škole, mogu se upisati i djeca koja do 1.travnja tekuće godine nisu navršila šest godina života, ako na zahtjev roditelja, odnosno staratelja, stručno povjerenstvo škole za utvrđivanje psihofizičkog stanja djece, utvrdi da dijete može pohađati školu, a isto rješenjem odobri Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta dužan je izvršiti prijavu upisa u prvi razred osnovne škole.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta  prijavu za upis u prvi razred osnovne škole, izvršit će u školi, koja je s obzirom na mjesto prebivališta, odnosno prijavljenog boravka djeteta, prema Prijedlogu mreže osnovnih škola Grada Splita („Službeni glasnik Grada Splita“ broj: 7/11. Usvojen od Vlade RH NN 70/11) utvrđen upisnim područjem škole.
  • Prijava za upis u prvi razred osnovne škole provodit će se od 20. do 31. siječnja 2014.
  • Prije upisa u prvi razred osnovne škole,obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, koja utvrđuju stručna povjerenstva, imenovana odlukom Ureda državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Upisno područje škole su ulice:

• Vukovarska (od broja 75 do 81 - neparni)
  • Bruna Bušića (brojevi 17 i 31)
  • Velebitska (broj 32)
  • Dubrovačka (brojevi 50 i 52)
  • Iločka (od nroja 1 do 22)
  • Đakovačka (od broja 1 do 15)
  • Vinkovačka (od broja 1 do 53 i od broja 2 do 18)
  • Slavonska (od broja 1 do 17 i od broja 2 do 12)
  • Valpovačka (od broja 1 do 15 i od broja 2 do 16)
  • Požeška (od broja 1 do 11 i od broja 2 do 18).

Na upis je potrebno doći s djetetom i ponijeti slijedeće:

• rodni list (preslik)
  • domovnicu (preslik)
  • OIB i JMBG djeteta

PRVAŠIĆI, ŽELIMO VAM RADOSNE I VESELE ŠKOLSKE DANE!

PROLJETNI ODMOR

« Travanj 2014 »

Sigurno u prometu 2013.

18.04.2014. 11:25
Ponovljen poziv za podnošenje ponuda za nabavu 40 stručnjaka za razvoj međupredmetnog kurikuluma
U okviru projekta ICT Curricula – Razvoj elemenata kvalifikacija, programa i kurikuluma u dijelu računalne kompetencije u osnovnoškolskom obrazovanju, koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u IV komponenti IPA programa, ponovno je otvoren poziv na podnošenje ponuda za nabavu 40 stručnjaka za razvoj međupredmetnog kurikuluma.

16.04.2014. 11:56
Novi CARNetov tečaj: Osnove korištenja Google dokumenata
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet objavila je u ponedjeljak 14. travnja 2014. godine novi tečaj pod nazivom Osnove Google dokumenata kojim želi podržati nastavno osoblje ali i druge zainteresirane u zajedničkom radu i dijeljenju sadržaja uz pomoć ovog popularnog alata.

15.04.2014. 08:47
Objavljen web Nacionalnog centra podrške borbi protiv botneta
U sklopu aktivnosti promicanja računalne sigurnosti, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet objavila je web sjedište Nacionalnog centra podrške borbi protiv botneta na adresi http://www.antibot.hr .  Nacionalni centar podrške osnovan je u CARNetu u sklopu međunarodnog projekta Centra za naprednu računalnu zaštitu (ACDC – Advanced Cyber Defence Center) koji podupire Europska Unija te je važan sastavni dio strategije računalne sigurnosti EU-a.

Osnovna škola "Plokite" Split / Slavonska 13, HR-21000 Split / www.os-plokite-st.skole.hr / ured@os-plokite-st.skole.hr