PLAN  UPISA
djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2015./2016.
u osnovne škole Grada Splita

• U prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2015./2016. na području Grada Splita,  upisuju se djeca koja do 01.travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina života, odnosno djeca rođena od 01.travnja 2008. do 31.ožujka 2009., kao i djeca kojima je u školskoj godini 2015./2016. rješenjem odgođen upis.
    U prvi razred osnovne škole, mogu se upisati i djeca koja do 1.travnja tekuće godine nisu navršila šest godina života, ako na zahtjev roditelja, odnosno staratelja, stručno povjerenstvo škole za utvrđivanje psihofizičkog stanja djece, utvrdi da dijete može pohađati školu, a isto rješenjem odobri Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta dužan je izvršiti prijavu upisa u prvi razred osnovne škole.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta  prijavu za upis u prvi razred osnovne škole, izvršit će u školi, koja je s obzirom na mjesto prebivališta, odnosno prijavljenog boravka djeteta, prema Prijedlogu mreže osnovnih škola Grada Splita („Službeni glasnik Grada Splita“ broj: 7/11. Usvojen od Vlade RH NN 70/11) utvrđen upisnim područjem škole.
  • Prijava za upis u prvi razred osnovne škole provodit će se od 16. do 27. veljače 2015.
  • Prije upisa u prvi razred osnovne škole,obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, koja utvrđuju stručna povjerenstva, imenovana odlukom Ureda državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Upisno područje škole su ulice:

• Vukovarska (od broja 75 do 81 - neparni)
  • Bruna Bušića (brojevi 17 i 31)
  • Velebitska (broj 32)
  • Dubrovačka (brojevi 50 i 52)
  • Iločka (od nroja 1 do 22)
  • Đakovačka (od broja 1 do 15)
  • Vinkovačka (od broja 1 do 53 i od broja 2 do 18)
  • Slavonska (od broja 1 do 17 i od broja 2 do 12)
  • Valpovačka (od broja 1 do 15 i od broja 2 do 16)
  • Požeška (od broja 1 do 11 i od broja 2 do 18).

Na upis je potrebno doći s djetetom i ponijeti slijedeće:

• rodni list (preslik)
  • domovnicu (preslik)
  • OIB djeteta

PRVAŠIĆI, ŽELIMO VAM RADOSNE I VESELE ŠKOLSKE DANE!

Do početka škole
Kamo poslije OŠ 2015?

Finale u nogometu

« Srpanj 2015 »

Školski poligon - 6.b

28.07.2015. 14:00
Prvi Inspiring Science Education MOOC
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu Inspiring Science Education (ISE) projekta pokreće prvi ISE MOOC (masovni otvoreni online tečaj) koji će se pod nazivom ˝Nastavnici inspirirani ISE tehnologijom i suvremenim nastavnim metodama˝ održati na jesen 2015. godine, a njegovo trajanje bit će šest tjedana.

20.07.2015. 14:06
Imate li svoju osobnu internetsku stranicu?
Ukoliko do sada još ne posjedujete svoju osobnu stranicu, a rado biste sudjelovali u ovogodišnjem Webfestivalu , podsjećamo da je CARNet svim korisnicima from.hr domena omogućio kreiranje vlastite web stranice putem jednostavnog CMS sustava (Wordpress) te smještaj stranice na CARNetovim poslužiteljima, a s ciljem predstavljanja samih korisnika, njihovih hobija i interesa u nekomercijalne svrhe.

08.07.2015. 15:15
Inspirativni dani u Hrvatskoj – ISE tehnologijom do popularizacije znanosti
Potaknuti velikim interesom nastavnika za radionice, webinare i brojne druge aktivnosti koje je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet organizirala u suradnji sa poznatim hrvatskim znanstvenicima i institucijama, organiziramo Inspiring Science Education (ISE) dane u Hrvatskoj pod nazivom „Inspirativni dani u Hrvatskoj – ISE tehnologijom do popularizacije znanosti“, koji će sva ta raznovrsna događanja obuhvatiti u jednu cjelinu. Inspirativni dani održat će se krajem kolovoza i tijekom rujna 2015. godine u sklopu Inspiring Science Education (ISE) projekta, a obuhvatit će seriju radionica, webinara i brojnih drugih aktivnosti čija je svrha popularizacija znanstvenih predmeta korištenjem tehnologije kao i popularizacija suvremenog podučavanja.

Osnovna škola "Plokite" Split / Slavonska 13, HR-21000 Split / www.os-plokite-st.skole.hr / ured@os-plokite-st.skole.hr