PLAN  UPISA
djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2015./2016.
u osnovne škole Grada Splita

• U prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2015./2016. na području Grada Splita,  upisuju se djeca koja do 01.travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina života, odnosno djeca rođena od 01.travnja 2008. do 31.ožujka 2009., kao i djeca kojima je u školskoj godini 2015./2016. rješenjem odgođen upis.
    U prvi razred osnovne škole, mogu se upisati i djeca koja do 1.travnja tekuće godine nisu navršila šest godina života, ako na zahtjev roditelja, odnosno staratelja, stručno povjerenstvo škole za utvrđivanje psihofizičkog stanja djece, utvrdi da dijete može pohađati školu, a isto rješenjem odobri Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta dužan je izvršiti prijavu upisa u prvi razred osnovne škole.
  • Roditelj, odnosno staratelj djeteta  prijavu za upis u prvi razred osnovne škole, izvršit će u školi, koja je s obzirom na mjesto prebivališta, odnosno prijavljenog boravka djeteta, prema Prijedlogu mreže osnovnih škola Grada Splita („Službeni glasnik Grada Splita“ broj: 7/11. Usvojen od Vlade RH NN 70/11) utvrđen upisnim područjem škole.
  • Prijava za upis u prvi razred osnovne škole provodit će se od 16. do 27. veljače 2015.
  • Prije upisa u prvi razred osnovne škole,obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, koja utvrđuju stručna povjerenstva, imenovana odlukom Ureda državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Upisno područje škole su ulice:

• Vukovarska (od broja 75 do 81 - neparni)
  • Bruna Bušića (brojevi 17 i 31)
  • Velebitska (broj 32)
  • Dubrovačka (brojevi 50 i 52)
  • Iločka (od nroja 1 do 22)
  • Đakovačka (od broja 1 do 15)
  • Vinkovačka (od broja 1 do 53 i od broja 2 do 18)
  • Slavonska (od broja 1 do 17 i od broja 2 do 12)
  • Valpovačka (od broja 1 do 15 i od broja 2 do 16)
  • Požeška (od broja 1 do 11 i od broja 2 do 18).

Na upis je potrebno doći s djetetom i ponijeti slijedeće:

• rodni list (preslik)
  • domovnicu (preslik)
  • OIB djeteta

PRVAŠIĆI, ŽELIMO VAM RADOSNE I VESELE ŠKOLSKE DANE!

Do kraja 2.polugodišta

Finale u nogometu

« Svibanj 2015 »

Školski poligon - 6.b

22.05.2015. 15:24
Najava radionice "Interaktivni uvod u znanstvenu metodu"
Najavljujemo radionicu za nastavnike pod nazivom "Interaktivni uvod u znanstvenu metodu", koja će se održati 2. lipnja 2015. godine od 11 do 15 sati u CARNetu na adresi Josipa Marohnića 5, Zagreb.

20.05.2015. 14:33
CARNet podržao mrežnu suradnju između osam škola u Osječko-baranjskoj županiji
Ulaskom u pilot fazu CARNetovog projekta e-Škole, Osnovna škola Vijenac Osijek i Osnovna škola Franje Krežme Osijek već su sada započele s pripremama za implementaciju ovog nacionalnog projekta kojemu su, među ostalim, ciljevi informatizacija poslovnih i nastavnih procesa te primjena IKT-a u obrazovanju.

19.05.2015. 13:49
Otvorene prijave na AMORES natjecanje digitalnih radova
Pozivamo sve zainteresirane učenike osnovnih i srednjih škola da uz mentorstvo učitelja ili nastavnika prijave svoje e-artefakte u obliku video zapisa ili digitalnog stripa na međunarodno natjecanje u sklopu projekta AMORES. Prijavljeni e-artefakt treba prikazivati nacionalno književno djelo za djecu.

Osnovna škola "Plokite" Split / Slavonska 13, HR-21000 Split / www.os-plokite-st.skole.hr / ured@os-plokite-st.skole.hr